Mały ogród miejski


« Poprzednia     Powrót     Następna »

Projekt tego niewielkiego ogródka przy szeregowym domu na strzeżonym osiedlu zakładał stworzenie oazy spokoju i poczucia przedłużenia domu, z jednoczesnym zaaranżowaniem niewielkiej wody w ogrodzie. Dlatego w rogu ogrodu, w bezpośrednim sąsiedztwie tarasu, zaprojektowaliśmy mały wodospad wśród kolorowych kompozycji drzew, krzewów i poduszkowych bylin oraz traw.

Taras z drewna egzotycznego stanowi łącznik miedzy domem i ogrodem, a dzięki meblom i skrzyniom z sezonowymi kompozycjami kwiatów, jest atrakcyjnym i przyjaznym miejscem do spożywania posiłków i odpoczynku po ciężkim dniu. Ten taras zaprasza do korzystania z ogrodu.

Obok tarasu wykonaliśmy małe wysepki z kompozycjami z bukszpanu i form strzyżonych na pniu. Jedna z nich wysypana jest żwirem. Dzięki temu kompozycja ogrodu stała się ciekawsza

Szkielet ogrodu stanowią drzewa iglaste posadzone nieregularnie, przeplatające się z kolorowymi drzewami i krzewami liściastymi. W ogrodzie wije się zadbany trawnik, a całość ogrodu oparta jest na prostej kompozycji kolorowych drzew, krzewów i bylin - w większości zimozielonych i traw. Efektownie wygląda także całoroczne wrzosowisko.

Właścicielka ogrodu zapragnęła także mieć róże. Posadziliśmy je obok zawijaska z bukszpanu i w towarzystwie lawendy. Kwitną od czerwca aż do mrozów. Z tyłu różanej rabaty rośnie wiśnia o kulistej koronie i strzyżony ekran z cisa.

Wejście do ogrodu wyłożone jest nieregularnymi płytami z łamanego kamienia, które poprzerastały pachnącymi macierzankami i rozchodnikami. Na płocie rośnie bluszcz i powojnik o wielkich, niebieskich kwiatach.

Całość efektownie wygląda dzięki dopracowanym szczegółom i starannemu wykonaniu, a także systematycznej pielęgnacji ogrodu.

« Poprzednia     Powrót     Następna »