Ogród miłośników roślin


« Poprzednia     Powrót     Następna »

Bardzo rzadko zdarza się projektować i realizować ogród dla prawdziwych pasjonatów. W tym przypadku właściciele pragnęli mieć swój ogród marzeń, z ulubionymi roślinami, źródełkami i ławką pod wysokimi miskantami, jednak zabrakło im doświadczenia.

Poprosili o pomoc nas i tak powstał ogród na skraju lasu. Nie brakuje tu roślin przyjaznych, kolorowych i swojskich (lawenda, jeżówki, liliowce, hortensje, wrzosy), ale także wymagających (laurowiśnia, różaneczniki, azalie, ostrokrzewy). W kompozycji dominują rośliny zimozielone (świerki serbskie, sosny, cisy, kosodrzewiny, obwódki z bukszpanu, żywotniki i jałowce), uzupełnione drzewami liściastymi (katalpa, śliwa wiśniowa, klon "Royal Red"), kobiercami kolorowych liści (różnokolorowe żurawki, berberysy, derenie, trzmieliny) i kwiatów.

Tło stanowi ogromny, koszony w pasy trawnik, z pasją pielęgnowany przez Pana Grzegorza. Pani Agnieszka dba o rabaty i rośliny w donicach. Produkuje też własny kompost i suszy zioła do naturalych oprysków.

Do odpoczynku w ogrodzie zachęca wielofunkcyjny taras z drewna egzotycznego (częściowo zadaszony) i urokliwe miejsca z ławkami, altaną i miejscem na grilla. Ogród i dom funkcjonuje w sposób ekologiczny i pasuje do otaczającego mazowieckiego krajobrazu.

« Poprzednia     Powrót     Następna »