Thumb img 0617
Thumb img 0618
Thumb img 0619
Thumb img 0620
Thumb img 0621
Thumb img 0631
Thumb img 0632
Thumb img 0626

Ogród luksusowy

Niewielki ogród przy luksusowym domu zawiera dużą kolekcję różnorodnych roślin. Nasz pierwotny projekt nasadzeń nie przewidywał takiej ilości gatunków, jednak właściciele ogrodu okazali się kolekcjonerami i stąd ciągłe dosadzanie i przesadzanie oraz zwiększanie listy okazów.

Motywem przewodnim jest przejrzyście posadzony bukszpan, cięty w proste figury, okalający ciekawą formę pienną liściastą lub iglastą. Front domu obsadzony jest jodłami koreańskimi podsadzonymi żywopłotem z bukszpanu i różową plamą jednorocznych begonii. Po przeciwnej stronie ścieżki rośnie pienny miłorząb podsadzony kulami różnej wielkości. Dzięki temu zyskał elegancką oprawę. Wejście zdobi okazała donica z kwitnącymi roślinami sezonowymi.

Dalsza część ogrodu nie jest już tak czytelna, ponieważ nasadzenia stają się coraz bardziej różnorodne. W rogu z tyłu ogrodu zbudowaliśmy niewielki wodospad, a rabaty lekko podnieśliśmy aby uzyskać lepsze warunki do sadzenia roślin i urozmaicić krajobraz.

W drugim rogu rośnie lipa, a dodatkowo dosadziliśmy himalajskie brzozy, dając im tło z żółto - listnego ligustru. W tej okolicy zaprojektowaliśmy wrzosowisko z trawami i kolumnowym grabem. O każdej porze roku coś tutaj kwitnie, a niektóre rośliny jak ostrokrzewy, trzmieliny, pachysandry i ogniki są ozdobne przez cały rok.