Ogród z zapożyczonym krajobrazem
Ten duży ogród zdobył najwyższe laury - I miejsce w konkursie "Najpiękniejszy ogród w 2001 roku", zorganizowanym przez miesięcznik OGRODY i został zaprezentowany w miesięczniku "Domy Jednorodzinne" w listopadzie 2002 r. Projekt zakładał, że będzie to ogród biały.
Front ogrodu to owalna rabata ze świerkami serbskimi, różanecznikami i kosodrzewiną, a z drugiej strony z wysepką z drobnokwiatową, niebieską sosną i szeroką rabatą z okazałym purpurowym bukiem, azaliami i hortensjami. Nawierzchnie zbudowane są z dużych kostek granitowych w kolorze szaro – rudym.
Od wiosny w ogrodzie kwitną różaneczniki, pachysandry, irgi, okrywowe róże, laurowiśnie i hortensje drzewiaste „Anabelle”. Nie brakuje także roślin o biało obrzeżonych liściach np. hosta „Patriot” czy dereń biały „Elegantissima”, a także ozdobnych, wysokich traw – miskantów o delikatnych żdźbłach.
Kołyszą się one na wietrze dając w tym ogrodzie element ruchu i naśladując wszechobecną przyrodę, która niczym nie zniszczona jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Ogród bowiem sąsiaduje z rzeczką oraz jej rozlewiskami i od tej strony nie ma ogrodzenia. Użytkownicy ogrodu korzystają więc z zapożyczonego krajobrazu, co więcej - mają tutaj na co dzień łabędzie i kaczki, które niczego się nie boją i wchodzą sobie na trawnik. Można także obserwować jak uczą młode latać. To fascynujące i wartość dodana do tej działki.
Ogród jest wyposażony w basen kąpielowy z kaskadą, całość zbudowana z beżowego piaskowca, a w środku wyłożona błękitnymi płytkami. Woda przelewa się do dolnego zbiornika, a potem wraca do górnego i obieg się zamyka. To bardzo silny szum. Przed zanieczyszczeniami chroni zasuwana płachta.
Siedząc na kamiennym tarasie i obserwując ogród wzrok biegnie gdzieś daleko, ponad murkiem oznaczającym granicę tego ogrodu, która zaciera się szybko. Widzimy drzewa, trzciny oraz płynącą wodę, a nad nią fruwające ważki.