Ogród inteligentny


« Poprzednia     Powrót     Następna »

To oryginalny i nowoczesny, współczesny ogród na miarę XXI wieku, który stanowi doskonałe uzupełnienie inteligentnego domu. Łącznikiem między domem a ogrodem są nowoczesne, wielostopniowe tarasy z egzotycznego drewna bangkirai, służące spożywaniu posiłków i odpoczynkowi w czasie ładnej pogody. W pobliżu znajduje się efektowny element wodny: źródełko bijące z granitowego kotła, podświetlone diodami LED, dające magiczne efekty nocą i mocne lub delikatne odgłosy szumu wody.

Przy ławce na skraju rabaty umieściliśmy poidełko wykute w kamieniu dla okolicznych ptaków, których tu nie brakuje. Oświetlenie stanowi integralną część tego ogrodu, pozwala podziwiać strukturę i urodę roślin nocą. Wbudowano tutaj również system nagłośnienia, który dostarcza relaksujących dźwięków w tle.

Na froncie domu i w pobliżu tarasu dominuje zimozielona roślinność o wyrazistych kształtach - kompozycje bukszpanowych i cisowych topiarów, różaneczniki, runianki, świerki serbskie i choiny kanadyjskie.

W dalszej części ogród przypomina naturalną roślinność lasu. Posadziliśmy tam irgi płożące, poziomki, borówki, kosodrzewiny i ozdobne trawy.

Jest też kącik zabaw dla dzieci w postaci piętrowego domku na palach ze zjeżdżalnią. Ogród ma dużą powierzchnię (2000 m2) i znajduje się na terenie leśnym.

« Poprzednia     Powrót     Następna »