Ogród nie tylko bukszpanowy

Projekt tego ogrodu nie powstał od razu, lecz był wielokrotnie modyfikowany. Jego urządzanie realizowaliśmy etapami, z powodu trwającej budowy domu. Ogród powstał na bardzo trudnej działce, nie dość że dość małej - to jeszcze w kształcie trójkąta. Podział ogrodu także jest dość skomplikowany... dalej »

Thumb__mg_4159__2_

Ogród w stylu angielskim

Nasza firma rozpoczęła pracę w tym ogrodzie, kiedy były już położone trawniki i posadzone rośliny. Jednak jego kompozycja nie spodobała się właścicielom i zaczęliśmy sukcesywnie przez kilka lat zajmować się przebudową i doskonaleniem zestawień roślinnych i elementów architektury ogrodowej tak, aby stworzyć efektowny ogród w stylu angielskim... dalej »

Thumb_ogrod-w-zalesinku-09

Ogród przy zabytkowej willi

Ogród w stylu angielskim z dużym ozdobnym stawem, strumykiem i drugim – mniejszym stawem oraz z dojrzałymi już okazami różnorodnych, cennych drzew o kolorowych liściach. W 1999 roku zdobył zaszczytne II miejsce w konkursie "W moim ogrodzie", zorganizowanym przez miesięcznik MURATOR... dalej »

Thumb_img_0488-1

Ogród nowoczesny

Ogród nowoczesny powstał przy domu o bardzo prostej bryle, ale wykończonej bardzo szlachetnymi, naturalnymi materiałami. Są to granit i piaskowiec. W ogrodzie użyliśmy takich samych surowców. Taras, wejście do domu i wjazd do garażu wyłożono wielkimi, kamiennymi płytami, a nawierzchnie wysypano granitowym grysem różnej granulacji, w dwóch odcieniach szarości... dalej »

Thumb_img_5386

Ogród przy domu szeregowym

Projekt i wykonanie małego ogrodu przy szeregowym domu nie kosztuje dużo, bo jego powierzchnia często nie przekracza 300 m2, a realizacja trwa tylko kilka dni. Tak było również w przypadku tego ogrodu, który projektowaliśmy całkiem niedawno. Jest to skrajny dom z dostępem do ogrodu i przejściem z boku... dalej »

Thumb_img_9995-1

Ogród minimalistyczny

Projekt ogrodu powstał w bardzo ścisłej współpracy z inwestorem, który miał określone wymagania. W ogrodzie miały rosnąć tylko dwa gatunki roślin: bukszpan i cis. Nasza firma uwielbia te rośliny, dlatego projekt nie był wyzwaniem, a radością tworzenia czegoś co nam się bardzo podoba. Jak wiadomo, bukszpanowe kule to nasz znak rozpoznawczy...
dalej »

Thumb_dsc01622

Ogród przy rezydencji

Nasza firma zaprojektowała ten duży ogród (0,5 ha) w taki sposób, aby pasował stylem do dużej willi, która wygląda na zabytkową. Ogród jest utrzymany w formalnym stylu, z pewnymi odstępstwami na obrzeżach. Wchodząc do ogrodu przez piękną, kutą w metalu bramę, widzimy centralnie usytuowane rondo z bukszpanowym stożkiem pośrodku i cztery partery bukszpanowe rozmieszczone symetrycznie... dalej »

Thumb_p1180156

Japoński ogród z Księżycową Bramą

Stworzenie stylowego ogrodu japońskiego wymaga dużo wiedzy i wyczucia kompozycji oraz znajomości filozofii Wschodu, natomiast ogród stylizowany na japoński nie wymaga aż takiej dyscypliny w tworzeniu. Potrzebuje charakterystycznych elementów i roślin. Z reguły są to drzewa iglaste formowane tzw. bonsai, klony palmowe, wiśnie japońskie i azalie. Ważnym elementem jest także woda... dalej »

Thumb_dsc01764

Ogród miłośników roślin

Bardzo rzadko zdarza mi się wykonywać ogród dla prawdziwych pasjonatów. W tym przypadku właściciele pragnęli mieć swój ogród marzeń, z ulubionymi roślinami, źródełkami i ławką pod wysokimi miskantami, jednak zabrakło im doświadczenia... dalej »

Thumb_img_2718

Ogród nowoczesny rysowany kreską

Projekt tego małego ogrodu był tworzony jednocześnie z budową domu. Główne założenie projektu to proste linie, zimozielone rośliny oraz wrzosowisko. Mimo małej powierzchni udało się stworzyć ciekawe kompozycje i ładne widoki... dalej »

Thumb_ogrod-rysowany-kreska-01

Ogród z zapożyczonym krajobrazem

Ten duży ogród zdobył najwyższe laury - I miejsce w konkursie "Najpiękniejszy ogród w 2001 roku", zorganizowanym przez miesięcznik OGRODY i został zaprezentowany w miesięczniku "Domy Jednorodzinne" w listopadzie 2002 r. Projekt zakładał, że będzie to ogród biały... dalej »

Thumb_31

Ogród luksusowy

Niewielki ogród przy luksusowym domu zawiera dużą kolekcję różnorodnych roślin. Nasz pierwotny projekt nasadzeń nie przewidywał takiej ilości gatunków, jednak właściciele ogrodu okazali się kolekcjonerami i stąd ciągłe dosadzanie i przesadzanie oraz zwiększanie listy okazów... dalej »

Thumb_ogrod-konstancji-01

Ogród z cisami

Ogród zaczął powstawać po przebudowie starego domu i wykarczowaniu gęstych chaszczy. Wtedy dopiero odsłonił się widok na mur i piękne świerki serbskie, które osiągnęły wysokość domu. To był początek szkieletu ogrodu, a nasza firma zajęła się jego dalszą aranżacją. Nie wykonywaliśmy projektu tego ogrodu. Jego realizacja oparła się na wyszukaniu odpowiednich okazów roślin i znalezieniu dla nich w powstającym ogrodzie odpowiedniego miejsca... dalej »

Thumb_img_0226

Ogród z brzozami

Podczas tworzenia nowego domu, spróbujmy sobie wyobrazić ogród jako nieodłączną jego część. Ten ogród na dużej działce znakomicie wpisał się w 88 brzóz, jakie tu rosły, kiedy właściciele kupili tę nieruchomość. Sami stworzyli początki ogrodu, jednak efekt ich prac był niezadowalający i poprosili o pomoc nas... dalej »

Thumb_img_5618

Ogród wypoczynkowy z altaną

Właściciele dużego domu wielorodzinnego postanowili stworzyć miejsce do wypoczynku w już istniejącym, ale bardzo zaniedbanym ogrodzie. Sami nie mogli sobie poradzić jak rozwiązać sprawę ogromnych drzew i tych roślin, które już się w ogrodzie znajdują. Nie mieli także pomysłu, w jaki sposób połączyć kamień i drewno oraz gdzie usytuować altanę... dalej »

Thumb_ogrod-macieja-01

Mały ogród miejski

Projekt tego niewielkiego ogródka przy szeregowym domu na strzeżonym osiedlu zakładał stworzenie oazy spokoju i poczucia przedłużenia domu, z jednoczesnym zaaranżowaniem niewielkiej wody w ogrodzie. Dlatego w rogu ogrodu, w bezpośrednim sąsiedztwie tarasu, zaprojektowaliśmy mały wodospad wśród kolorowych kompozycji drzew, krzewów i poduszkowych bylin oraz traw... dalej »

Thumb_ogrod-kuropatwy-01

Miejski ogród rodzinny

Ogród powstał na terenie dawnej działki rekreacyjno–wypoczynkowej, umiejscowionej w dużym mieście. Pracę nad jego tworzeniem rozpoczęliśmy od projektu, który zakładał wykarczowanie starego sadu owocowego, ukształtowanie terenu, budowę kamiennego tarasu od strony południowej, posadzenie w małym, brzozowym zagajniku roślin, które by do niego pasowały oraz zbudowanie domku na drzewie dla dzieci i kompostownika... dalej »

Thumb_img_0325

Małe ogrody przydomowe

Kupowanie domów z małymi ogródkami zamiast mieszkania w bloku staje się coraz bardziej popularne, ponieważ nawet najmniejszy ogród pozwala nam na chwilę wytchnienia i kontakt z przyrodą po ciężkim dniu. Można wyjść na trawnik lub taras i odpocząć, a w wolnej chwili popracować trochę. dalej »

Thumb_skanuj0012

Ogród romantyczny

Wnętrze tradycyjnego domu (dąb, gipsowe tynki, stare, drewniane belki) wymaga również tradycyjnego ogrodu, z grupami staroświeckich, romantycznych kwiatów (róże, ostróżki, naparstnice, floksy, dzwonki). Ten ogród jest prawdziwą radością dla oczu: bogactwo pnących róż, taras z roślinami w donicach, duże, kwiatowe rabaty pełne pachnących roślin... dalej »

Thumb_skanuj0221

Ogród ze stawem przy rezydencji

Centralnym punktem tego dużego ogrodu (0,5 ha) jest ozdobny staw o pow. 480 m kw. z mostkiem i altaną nadwieszoną nad wodą. Obok znajduje się obszerna altana z grillem i wędzarką oraz ogromny taras od strony południowej. Tu koncentruje się życie towarzyskie rodziny i jej gości. Tu chętnie się odpoczywa i obserwuje przyrodę... dalej »

Thumb_dsc03916

Ogród w centrum miasta

Ten ogród to bezcenna oaza w śródmiejskim pejzażu wśród wieżowców i apartamentowców. Przy wciąż rosnącym stopniu zurbanizowania i długich dniach pracy jest idealną odtrutką na gorączkowy pośpiech cechujący życie miejskie... dalej »

Thumb_skanuj0038-2

Maja w ogrodzie

To program poradnikowy emitowany w TVN Meteo, TVN 24 oraz TVN Style, propagujący ogrody, nowe trendy, ciekawe technologie, podpowiadający jak opiekować się roślinami, aby dobrze rosły i wspaniale kwitły. Maja Popielarska prezentuje też nowe odmiany roślin oraz przydatny sprzęt ogrodniczy... dalej »

Thumb_img_2565

Ogród z wrzosowiskiem

Ogród w stylu mieszanym ma miękkie, nieregularne kombinacje różnorodnych kształtów i form oraz silnie zaakcentowany, luźny i nieformalny charakter, miejscami podkreślony bukszpanowymi żywopłotami. Jest pełen niespodzianek... dalej »

Thumb_dsc05183-1

Ogród inteligentny

To oryginalny i nowoczesny, współczesny ogród na miarę XXI wieku, który stanowi doskonałe uzupełnienie inteligentnego domu. Łącznikiem między domem a ogrodem są nowoczesne, wielostopniowe tarasy z egzotycznego drewna bangkirai, służące spożywaniu posiłków i odpoczynkowi w czasie ładnej pogody... dalej »

Thumb_img_8196

Ogród ze źródełkiem

Ten mały ogród to przestrzeń z boku i na tyłach szeregowego domu. Prezentuje się wspaniale o każdej porze roku. Ogród jest nasłoneczniony przez większość dnia... dalej »

Thumb_img_8371

Bukszpanowe inspiracje

Bukszpany i cisy to nasze ulubione rośliny, ze względu na swoją ponadczasową elegancję. Nie ma chyba ogrodu, który realizujemy, a w którym by się one nie znalazły w formie kul, stożków, czy choćby ekranów i obwódek. To nasz znak rozpoznawczy...
dalej »

Thumb_img_0578